Dalaja Madison KWPN Czempion Premiowanie Źrebiąt Sieraków 2016

Mamy Czempiona - Dalaja najlepszym koniem Wystawy Sieraków 2016!

×

Ostrzeżenie

Mean Menu style requires jQuery library version 1.7 or higher, but you have opted to provide your own library. Please ensure you have the proper version of jQuery included. (note: this is not an error)
Dalaja Madison KWPN Czempion Premiowanie Źrebiąt Sieraków 2016

W Sierakowie 17.07.2016 podczas IV Memoriału Dyrektora Tadeusza Czermińskiego odbyło się premiowanie źrebiąt, gdzie zabraliśmy tegoroczne sysaki Dobrodziejkę i By Madisona oraz dwuletnią klacz Dalaję. Premiowania, wystawy traktujemy przede wszystkim jako naukę dla młodych koni ale i szansa na sprawdzenie się. Dobrodziejka uzyskała bardzo dobre noty za typ jednak kompletnie nie miała ochoty na pokazywanie się i czarowanie sędziów jak w Drzonkowie ,gdzie ewidentnie pokazała się w tym czym jest najlepsza czyli ruchu. Zakończyła pokaz uzyskując wynik 15,33. By Madison, który na codzień zwraca mocno na siebie uwagę dostał bardzo dobre oceny za typ, budowę i zdrowie , jednak ruchowo kompletnie nie zaprezentował się. Dzień wcześniej podczas transportu niegroźnie się poturbował jednak obolały kręgosłup dał o sobie mocniej znać podczas pokazu i wogóle nie pokazał swoch możliwości. Takie doświadczenia też są ważne.

Pomagaliśmy również w występie znajomej Monice Kowala, która po naszych namowach zabrała na wystawę ogierka El Passino po Salomonie BWP. Jest to ich pierwsze doświadczenie w takiego typu imprezie i myślę, że mogą być zadowoleni. Ogierek uzyskał bardzo dobry wynik 16,17 pkt.

Po występach sysaków mieliśmy dłuższą przerwę ,ponieważ czekaliśmy na kategorie dwu-latki. Odpoczywaliśmy oglądając wspaniałe pokazy roczniaków z zaprzyjaźnionej stajni Złoty Rubin.

Po godzinie 13 nadszedł czas na naszą Dalaję. Jej występ przerósł nasze oczekiwania. Zwyciężyła w swojej kategorii, zachwycając sędziów i uzyskując 42,17 pkt.. Taka ilość punktów okazała się najwyższa wśród roczniaków i dwulatków a Dalaja została czempionem wystawy. Wiedzieliśmy ,że nie jest to przeciętna klacz , jednak nie spodziewaliśmy się takiego wyniku. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Dalaja jest córką Madisona KWPN i Dąbrówki SP (po Flader). Klacz o bardzo szlachetnej budowie, w bardzo dobrym typie, ze świetnym sprężystym i wydajnym ruchem oraz spokojnym usposobieniu. Dalaja jest to hinduskie imię o znaczeniu - miód.

Dziękujemy Katarzynie Olejnik i Angelice Polberk za pomoc w przygotowaniach, bez nich nie poszłoby tak wszystko sprawnie.