Zawsze w dobrych rękach

Nasza Stadnina

×

Ostrzeżenie

Mean Menu style requires jQuery library version 1.7 or higher, but you have opted to provide your own library. Please ensure you have the proper version of jQuery included. (note: this is not an error)
łąki stadnina koni goscimiec

Nasze miejsce niegdyś było zwykłym gospodarstwem rolnym, gdzie prowadzono małą hodowlę bydła i świń. Zostało zakupione w 2009 r. a budynki stopniowo, własnymi siłami były przekształcane na stajnie. To co najbardziej przemawiało za tym miejscem i jednocześnie urzekało to prastare łąki bogate w zróżnicowaną szatę roślinną, idealną dla wypasu koni i bydła.

Gościmiec jest wyjątkową wsią, bardzo rozległą i malowniczą. Położona w Pradolinie Noteci przyciąga miłośników turystyki pieszej, rowerowej, ornitologów, botaników amatorów i nie tylko. Nie ma tu ścisku bo każde gospodarstwo oddalone jest od siebie a zewsząd okalają budynki, łąki i pola. Atmosfera,jaką emanuje Gościmiec pozwala wyciszyć umysł oraz odnaleźć równowagę w dzisiejszym świecie "szybkich" miast. Właśnie ta atmosfera oraz naturalne warunki do wypasu koni, jakie stwarza Gościmiec spowodowały,że Przemek wybrał to miejsce. Budynki zawsze można postawić, a istniejące przebudować, jednak uwarunkowań terenu nie zmienisz. Ziemie te, oprócz padkowania koni, dają nam siano oraz sianokiszonkę, które oprócz owsa są podstawą żywienia zimą. Pobyt na pastwiskach pozwala na prawidłowy rozwój psychofizyczny czterokopytnych. Konie wyhodowane przez nas, cieszą się wyjątkowym zdrowiem. Wierzymy ,że jeśli konie będą czuły się u nas bezpiecznie to Wy - ludzie obcujący z nimi, również.

Pamięci Madisona

Dnia 15.06.2016 na wiecznie zielone pastwiska odszedł Madison...Zostawiłeś po sobie wiele wspaniałego potomstwa. Mieliśmy ogromne szczęście ,że byłeś z nami. Dziękujemy Medi.. .

Madison jest ogierem hodowli światowej sławy holendra - Jana Greve.

Ojciec Madisona - Guidam - jeden z dziesięciu najlepszych ogierów w rankingu WBSH. Przed takimi legendami jak Heartbreaker, Nimmerdor (ojciec Zwiggy - matki Madisona), Quick Star, Concorde, Cavalier, Quidam de Revel, Voltaire i Burggraaf. Potomstwo Guidama to konie światowej klasy m.in Authentic - uznany w USA za konia roku 2004 i złoty medalista olimpijski w Hong Konku w 2008 r. Luidam jest kolejnym utalentowanym synem Guidama - laureat prestiżowej Foxhunter Final dla Konia Roku 1999, zwycięzca Grand Prix w La Baule i Rzymie, występy w multi Nation Cup w tym dwukrotnie w Dublinie i jeden z niewielu ogierów które otrzymały status BSJA Gold Elite. Kolejny - Zinedine - chodzący w zawodach najwyższej klady pod Ludgerem Beerbaumem. Ninja La Sila - mały koń (163 cm) o ogromnie dzielnym sercu mający za sobą zdobyte mistrzostwo Europy w Madrycie z 2011 i indywidualnie srebrny medal na olimpiadzie w Hong Kongu w 2008 roku.

Potomstwo Guidama dziedziczy jego nienaganny temperament - Guidam zdobył 9 punktów za temperament podczas testowania wydajności sportowo - ruchowej. Guidam zazwyczaj produkuje wysokiej jakości konie krwi o mocnym kośćcu, zakresu, jędrności i ze wspaniałym charakterem. Madison jest tego doskonałym przykładem. Płynie z niego niesamowity spokój a sprężysty ruch powala mimo jego 21 lat...

Jednym z pięciu ogierów od Twiggy

Madison jest również jednym z pięciu uznanych ogierów od słynnej Twiggy.
Matka Madisona odnosiła sukcesy pod światowej klasy zawodnikiem - Jurim Vrielingiem. A jej ojcem jest sam Nimmerdor, który w roku 2000 w Holandii otrzymał nobilitujący tytuł "Ogiera 20 wieku". Dochował się licznego potomstwa w tym 50 licencjonowanych ogierów a 25% z około 150 najwyższej klasy holenderskich koni sportowych pochodzi od klaczy po Nimmerdorze. Jego index skokowy wynosi aż 169!

Madison widnieje w referencjach hodowcy, co jest dowodem na jego wielkie uznanie - http://www.watermolen.net/index.php?c=Paard&type=3&id=85. Do dzisiaj córka Madisona - Zirkit jest jedną z czołowych klaczy hodowlanych w stajni Greve'go. Sam Madison chodził zawody do 1,60 łącznie. Początkowo pod synem hodowcy a później pod Wojciechem Dhalkę. W 2010 był czołowym ogierem w SK Nowielice. Madison przekazuje swemu potomstwu świetną technikę skoku, wielkie serce do walki oraz znakomity ruch we wszystkich trzech chodach.

Wymiary 164-193-21,5

Potomstwo Madisona

Do najsłynniejszych potomków Madisona należą:

 • Pilet hodowli niemieckiej - syn Madisona m.in. czołowy ogier w Sk walewice. Pozostawił wiele obiecującego potomstwa m.in Halmę - miejsce I z oceną bardzo dobrą w ZT Bogusławice i Frontierę - miejsce II z oceną bardzo dobrą.
 • The Neighbour - chodzący z powodzeniem pod Łukaszem Jończykiem.
 • Todiena II startująca pod Grzegorzem ANdrzejem Kubiakiem.
 • Udonna - odnosząca sukcesy w zawodach do 5*, kobyła z niesamowitą techniką, siłą i wolą walki.
 • Total Touch - koń dużej rundy, odnoszący sukcesy w stanach zjednoczonych
 • Vandavid - startujący w USA konkursach do 5* włącznie, zajmujący najwyższe miejsca

Linki do filmików potomstwa:

Z nami Madison byl 2012 roku.Do tego czasu szczęśliwie doczekaliśmy się po nim 7 ogierów i 6 klaczy. Do obejrzenia na miejscu.

Pamięci Landino

Gniady Landino to urodzony w 1990 roku to ogier rasy holsztyńskiej wywodzący się z linii żeńskiej 8751. Wyhodowany w Niemczech, następnie sprzedany do Belgii, został uznany w hodowli koni dla księgi BWP, tam też rozpoczął starty w rundach młodych koni dochodząc do poziomu międzynarodowego.

W ekipie belgijskiej pod Ludo Philipeartsem zajmował płatne miejsca w konkursach rangi CSIO i CSI.

 • zwycięzca CHIO Rotterdam w 1997 r.,
 • zdobywca 5 miejsca w Aachen w 1997 r.,
 • 3, 4 i 5 miejsce w Moskwie w 1998 r.,
 • 4 miejsce w Grand Prix Monaco w 1998 r.
 • 4 miejsce w Grand Prix Lizbona w 1998 r.

Później zakupiony przez Romualda Hałabudę do Polski startował w latach 2000-2009 pod zawodnikami KJ Bolix: Grzegorzem Andrzejem Kubiakiem, Łukaszem Matlą, Łukaszem Kozą i Pauliną Wielgórską (w wieku 19 lat zdobył 11miejsce na MPMJ w Chojnowie!).

Co do pochodzenia tego konia jest to jedyny w Polsce i jeden z ostatnich żyjących na świecie synów ogiera Landgraf - epokowego ogiera rasy holsztyńskiej, który dał ponad 50 reproduktorów i ponad 100 klaczy premiowanych w hodowli oraz setki koni sportowych na całym świecie. Matka Landino klacz Palatina jest córką ogiera Roman, jednego z najlepszych ojców matek w rasie holsztyńskiej wszechczasów, a wnuczką polskiego angloaraba Ramzesa.

Co bardzo istotne w rodowodzie Landino występuje pięciu wybitnych reproduktorów pełnej krwi angielskiej zasłużonych w hodowli koni sportowych. Są to: Ladykiller - XX, Anblick - XX, Rittersporn - XX, Waterserpent - XX i Cottage Son – XX, a w 4 pokoleniu łączny udział krwi XX i XO przekracza 50%, co powoduje, że koń ten może być używany w zastępstwie ogiera pełnej krwi do hodowli koni półkrwi. Landino użytkowany w Belgii dał wiele koni sportowych oraz dał się poznać jako ojciec doskonałych matek, słynny skoczek Vivant z hodowli van de Heffing pochodzi właśnie z matki po Landino.

Landino odszedł w wieku 27 lat, pozostawiając u nas ogierka i dwie klaczki. Dziękujemy Landino...

Potomstwo Landino:

Wymiary: 168-186-21
Bonitacja: 81
Nr wpisu do księgi: 114 G Kt